Antrenorul din Superligă care a intrat în gura lui MM Stoica: ”Cum să ai un asemenea discurs?!” | EXCLUSIV

UTA Arad a pierdut contra formaţiei Universitatea Craiova, în deplasare, scor 1-2, după un meci în care gazdele au revenit de la 0-1.

În al doilea meci al etapei a 30-a, ultima din sezonul regular, arădenii au cerut penalty la Craiova, în minutul 18, după ce balonul şutat de Postolachi l-a atins în mână pe Screciu. După consultarea VAR, arbitrul Cătălin Popa nu a acordat nimic.

UTA a deschis scorul în minutul 39, prin Batha, cu o lovitură de cap. Craiova a egalat în minutul 52, dintr-un şut al lui Markovic, deviat de Erico da Silva, iar Koljic a marcat pentru 2-1 în minutul 65.

În minutul 86, arădenii au trecut pe lângă gol la o ocazie importantă a lui Otele – lovitură de cap respinsă de Laurenţiu Popescu în transversală, iar Rivaldinho a respins de pe linia porţii.

La finalul meciului, Laszlo Balint a fost din nou extrem de supărat cu privire la maniera de arbitraj, considerând că UTA Arad merita un penalty pe final.

”Suntem vânaţi”, a răbufnit Balint. Exprimarea nu a fost pe placul lui MM Stoica, care l-a taxat, în direct, pe antrenorul UTA-ei.

”A vorbit foarte bine dar e exact invers. La CFR da, acolo a fost nenorocire, dar aici nu. Acolo a fost penalty, roşu la Deac, tot ce vrea el, dar acum să ai un asemenea discurs nu are nicun sens. De unde până unde au fost vănaţi?

Şi copilul ăla care l-a faultat pe Ivan e acelaşi care l-a calcat intentionat pe Octavian Popescu de la spate, intentionat. Şi după Balint vine şi ne spune că sunt vânaţi”, a declarat MM Stoica la Orange Sport.

În urma acestui eşec, UTA rămâne pe locul 14, cu 27 de puncte, astfel că va intra în play-out cu 14 puncte, după înjumătăţire.

Afla mai multe despre: laszlo balintmm stoica