Arbitru din Bosnia-Herţegovina pentru meciul Flora Tallinn - Farul Constanţa

Meciul Flora Tallinn - Farul Constanţa, din manşa secundă a turului trei preliminar al Conference League, care se dispută, miercuri, de la ora 19.00, va fi arbitrat de Luka Bilbija, din Bosnia-Herţegovina.

El va fi ajutat de Damir Lazić şi Marko Peric. Rezervă va fi Dragan Petrovic.

În tur, Farul s-a impus, scor 3-0.

Antrenorul Florei Tallinn vrea revanşa în returul cu Farul: ”Vom câştiga meciul de mâine!”

”Cel mai dureros lucru a fost golul înscris din corner în ultimul minut. La scorul de 0-2, şansele de a ne califica ar fi fost mai mari. Trebuie să evităm greşelile simple, e foarte important la acest nivel.

Situaţia nu s-a schimbat într-o săptămână, este dificil să ne calificăm. Vom câştiga meciul de mâine. Rămâne de văzut cu ce scor şi dacă vom avea şanse să ajungem măcar în prelungiri. Cred că acest lucru este o sursă de motivaţie pentru jucători înaintea meciului”, a declarat Jurgen Henn, conform Sport Delfi.

Afla mai multe despre: bosnia-herţegovinafarul constanţaflora tallinnconference league