Argentina a ajuns în sferturile Copei America după o victorie facilă în faţa Qatarului! Pe cine vor întâlni argentinienii pentru un loc în semifinale

Naţionala antrenată de Lionel Scaloni s-a impus cu 2-0 în ultimul meci din grupe şi a terminat această fază a competiţiei pe locul doi.

Lautaro Martinez a deschis scorul în minutul 4 după o gravă eroare în defensiva qatareză. Pe final, Aguero a securizat victoria sud-americanilor care au profitat de eşecul Paraguayului pentru a încheia pe poziţia secundă în grupă. Astfel Argentina va juca în sferturi cu Venezuela, echipa ce a terminat de asemenea pe locul doi în grupa A. Dubla campioană mondială a început modest această ediţie a Copei America. A pierdut primul meci contra Columbiei apoi a remizat cu Paraguay.

Afla mai multe despre: copa americaargentinaqatarcalificaresferturivenezuela