Arsenal a învins-o pe AC Milan, scor 2-1, în cadrul turneului amical Dubai Super Cup. Titular, Tătăruşanu a primit un gol superb de la Odegaard | VIDEO

Echipa engleză Arsenal Londra a învins marţi formaţia italiană AC Milan, scor 2-1, într-un meci amical contând pentru turneul Dubai Super Cup. Ciprian Tătăruşanu a fost titular la Milan.

Arsenal a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Odegaard (min. 21) şi Reiss Nelson (min. 41). Italienii au redus din diferenţă după pauză, prin reuşita lui Tomori, din minutul 78.

La final s-au executat şi lovituri de la 11 metri, pentru a se câştiga şi punctul bonus pus în joc. Arsenal s-a impus cu 4-3.

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost titular la AC Milan.

Afla mai multe despre: tătăruşanu