AS Roma a învins Chievo, scor 4-1, deşi a jucat mai mult de jumătate de oră în inferioritate numerică

Serie A

Formaţia AS Roma, cu Bogdan Lobonţ rezervă, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Chievo Verona, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Italiei, în care a jucat în inferioritate numerică mai mult de jumătate de oră şi oaspeţii au ratat un penalti.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Shick ‘9, Dzeko ’40, ’67 şi El Sharawy ’65.

Pentru Chievo a înscris Inglese, în minutul 88. Acelaşi Inglese a ratat un penalti în minutul 60.

AS Roma a rămas în inferioritate numerică în minutul 56, când a fost eliminat Juan Jesus, fază la care s-a acordat penaltiul ratat de oaspeţi.

Partida Inter Milano – Juventus are loc tot sâmbătă, iar meciurile Crotone – Sassuolo, Atalanta – Genoa, Benevento – Udinese, Bologna – AC Milan, Hellas Verona – SPAL, Sampdoria – Cagliari, Fiorentina – Napoli şi Torino – Lazio Roma sunt programate duminică.

Afla mai multe despre: romaserie avictorie