AS Roma, înfrângere ruşinoasă cu Venezia în Serie A! Bilanţ negru pentru echipa lui Mourinho în ultimele opt meciuri

Serie A

AS Roma a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-2), de Venezia, în etapa a XII-a a campionatului italian de fotbal Serie A.

Echipa antrenată de Jose Mourinho a fost condusă din minutul 3, după golul lui Caldara, a întors scorul în finalul primei reprize, prin Şomorodov '43 şi Tammy Abraham '45+2, dar a trebuit să se recunoască învinsă în final, după ce Aramu '65 (p) şi Okereke '74 au readus Venezia în avantaj.

În urma acestui rezultat, Roma rămâne pe locul 5, cu 19 puncte, după Napoli, AC Milan, 31 de puncte fiecare, Inter 24 de puncte, şi Atalanta, 22 de puncte.

Venzia ocupă locul 14, cu 12 puncte.

În ultimele opt meciuri, AS Roma a înregistrat patru înfrângeri, două egaluri şi două victorii.

Afla mai multe despre: as romainfrangeremourinho