Au pierdut cu ”U” Cluj, dar privesc înainte. Jucătorul lui Dinamo a dat declaraţia serii: ”Nu suntem deloc afectaţi”

Cătălin Cîrjan a ieşit în faţă şi a avut o reacţie simpatică după ce Dinamo a fost învinsă de Universitatea Cluj, scor 0-1, în etapa a opta a Superligii.

Fostul mijlocaş al lui Arsenal a declarat că nu este deloc afectat de eşecul cu ”U”, dovadă că în vestiarul lui Dinamo există foarte multă încredere după startul excelent de campionat.

Merita ”U” Cluj victoria? Ce a spus Cătălin Cârjan după a doua înfrângere a sezonului

”Ne-am creat foarte multe ocazii. I-am dominat pe adversari. Ei au oprit foarte multe atacuri ale noastre în repriza a doua, prin faulturi repetate. Se vede că au jucători cu experienţă.

Nu cred că a fost asta problema. Nu îmi amintesc ca 'U' Cluj să îşi fi creat ocazii foarte mari. Au făcut multe faulturi şi au tras de timp. Nu ne afectează absolut deloc că am pierdut.

Prima repriză a fost foarte bună. Ne-am bucurat de fotbal şi ne-am creat o groază de ocazii.

Ne dorim să intrăm în play-off. Suntem o echipă care joacă foarte frumos. Nu cred că sunt multe echipe care să joace un fotbal cum joaca Dinamo”, a declarat Cătălin Cîrjan, după ”U” Cluj - Dinamo 1-0.

După acest eşec, DInamo este pe şase, cu 12 puncte.

Afla mai multe despre: superligadinamo. cîrjan