Au vorbit Panduru şi Cosmescu şi s-a făcut linişte: "Poate am eu ceva la cap, dar nu mă pot uita la aceste meciuri". Udrea a izbucnit în râs după victoria lui Dinamo

Dinamo a câştigat cu mari emoţii meciul cu FC Voluntari, scor 1-0, graţie golului marcat în prelungiri de Gregorio, din penalty.

Însă meciul de vineri seara n-a fost deloc pe placul experţilor Orange Sport. În cadrul emisiunii Minutul 91, Bogdan Cosmescu şi Basarab Panduru au ironizat fotbaliştii din Superligă.

"Nimeni nu merita nimic în acest meci (n.r. un moment de linişte în studio)" , a spus Basarab Panduru.

"Zero puncte. Dinamo şi FC Voluntari ar fi trebuit să primească zero puncte. Eu mă bucur că luăm o pauză, poate arătăm altfel în 20 ianuarie, pentru că e prăpăd. Eu nu mă pot uita la meciuri, poate am eu ceva la cap...

Există multe meciuri de 0-0 şi pe afară, dar se mai joacă fotbal. La noi, nu te poţi uita la meciuri. Trag unul în altul, se împiedică de minge, cad, se aruncă, se vaită zici că au fost omorâţi. Acesta este nivelul, poate venim mai buni în ianuarie" , a continuat şi Bogdan Cosmescu.

Dinamo - FC Voluntari 1-0

Dinamo Bucureşti a învins-o, vineri seara, pe teren propriu, scor 1-0, pe FC Voluntari, în ultimul meci al anului din Superligă.

Dinamo a reuşit să câştige cele trei puncte, după ce a primit un penalty în minutul 90. Goncalo Gregorio a transformat, iar "câinii" s-au impus cu 1-0.

Echipa antrenată de Zeljko Kopic este tot pe penultimul loc al clasamentului, cu 16 puncte, dar s-a apropiat la 7 puncte de Poli Iaşi, ocupanta ultimului loc de baraj. FC Voluntari este pe locul 13, cu 24 de puncte.

• DINAMO: Golubovic – Lucas de Araujo, Patriche, Homawoo - Cr. Costin (de Moura 82), Ilic (Bena 82), D. Iglesias, Amzăr (Bani 76) – Ghezali (Hakim Abdallah 46), Goncalo Gregorio, D. Politic (C. Ţîră 82). ANTRENOR: Zeljko Kopic
  • FC VOLUNTARI: J. Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Carnat (Droppa 87), V. Raţă (Cocian 55), Crepulja, Sigurjonsson (Boboc 87), Aliji - R. Popescu(D. Andrei 37), Nemec. ANTRENOR: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: cosmescupandurudan udreaminutul 91dinamovoluntari