Avem deja ratarea sezonului? Birligea s-a făcut de râs cu o execuţie dezamăgitoare din 6 metri în meciul cu Dinamo | VIDEO

CFR Cluj

CFR Cluj şi Dinamo au oferit un meci extrem de spectaculos în Gruia. Cele două s-au întâlnit în prima etapă a noului sezon din Superliga, iar până în minutul 52 se marcaseră deja patru goluri.

La scorul de 2-2, Birligea a ratat o ocazie uriaşă pentru CFR Cluj. Fotbalistul care a fost şi în lotul României la EURO 2024 a intrat la pauză în meciul cu Dinamo, a reuşit chiar să egaleze pentru echipa sa, în minutul 52, apoi şi-a trecut numele şi în cursa pentru ratarea sezonului în Superliga.

Găsit perfect de Kamara în careul de şase metri, Birligea a trimis puţin pe lângă bară, deşi a avut toată poarta goală în faţă. Atacantul CFR-ului a ratat execuţia, spre nemulţumirea fanilor prezenţi în tribunele arenei din Cluj.

Afla mai multe despre: birligeacfr clujdinamosuperliga