Basarab Panduru a dat cărţile pe faţă. De ce joacă Miculescu la FCSB: ”Ăsta e norocul lui...” | EXCLUSIV

FCSB a învins-o duminică, în deplasare, pe FC Hermannstadt, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii.

Într-un meci care a început pe o ceaţă foarte deasă, Petrişor Petrescu a trimis balonul în bară, în minutul 53, însă cei care au marcat au fost oaspeţii, prin Bilel Omrani. Acesta a înscris în minutul 75, din pasa lui Florinel Coman, aducând victoria bucureştenilor.

La FCSB a debutat în meci oficial şi Deian Sorescu. FCSB se află pe poziţia a patra în clasament, cu 39 de puncte, la numai două puncte de podium.

David Miculescu nu s-a remarcat, motiv pentru care a fost schimbat în minutul 68, cu Omrani. Basarab Panduru nu s-a putut abţine şi l-a criticat pe tânărul jucător.

”Ăsta e norocul lui. (n.r care?) Că s-au plătit mulţi bani pe el, nu mă mira dacă în iarnă se întorcea de unde a venit. Aşa se intorcea şi el cum s-a întors Raţă sau alţii, dar faptul că s-a dat bani pe el atunci iti acorda chestia asta, că s-a dat 1,7 milioane de euro.

Miculescu mi se pare că e corect, serios şi asta mă face să am încredere în el. Dar momentan nu văd progres, doar asta mă face să am încredere în el. Nu produce nimic momentan... ”, a declarat Panduru după meci.

Mihai Pintilii îl sfidează pe Lucian Burchel: ”Să trimită politia să mă aresteze, n-am nicio problemă”. Ce spune despre faptul că nu are carnet de antrenor

Au evoluat următoarele echipe:

• HERMANNSTADT: Letica - Butean, Bejan, C. Ene, Opruţ - S. Balaure (Bărbuţ 65), Biceanu (Răuţă 76), Sota Mino (babic 83), Oroian (C. Popescu 76) – Buhăcianu (P. Petrescu 46), D. Paraschiv. ANTRENOR: Marius Măldărăşanu
  • FCSB: Târnovanu – Sorescu (Creţu 46), Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Şut, Edjouma (Fl. Coman 58) – Miculescu (Omrani 68), Compagno (Cordea 46), Oct. Popescu (Oaidă 79). ANTRENOR: Mihai Pintilii

Afla mai multe despre: fcsbhermannstadt