Basarab Panduru a dat verdictul: FCSB, favorită la titlu! ”Să îşi rupă toţi antrenorii carnetul” | EXCLUSIV

Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-0, liderul din Superligă, echipa FCSB, într-un meci din etapa a 18-a.

Gălăţenii au deschis scorul la Bucureşti în minutul 7 al meciului, când Lixandru s-a complicat în propriul careu, i-a pasat încet lui Ovidiu Popescu şi Samuel Teles a profitat, interceptând şi deschizând scorul. Gazdele au ripostat prin lovitura liberă a lui Florinel Coman, scoasă excelent de portarul Dur-Bozoancă.

Portarul oaspeţilor a intervenit şi în minutul 43, la Miculescu, iar Ovidiu Popescu a trimis peste poartă în minutul 59. Oţelul a înscris al doilea gol în minutul 64, prin Cisotti, iar Florinel Coman a primit al doilea galben şi, implicit, cartonaşul roşu în minutul 90+6. S-a încheiat 2-0 pentru gălăţeni, iar FCSB este, în continuare, lider în clasament, cu 37 de puncte. Oţelul a câştigat al patrulea meci  stagional, a ajuns la 23 de puncte şi se află pe locul 9.

”Aud oameni care spune că dacă FCSB câştigă campionatul să îşi rupă toţi antrenorii carnetul. Mie mi se pare că este surpriză dacă FCSB-ul nu câştigă campionatul, nu invers. Aia mi se pare o surpriză la cum arată campionatul anul ăsta, la ce jucători ai, la ce talent ai în echipă”, a declarat Panduru.

Echipele care au evoluat:

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Lixandru (Dawa 46), Radunovic - Olaru, Şut (Djokovic 69), Ov. Popescu (Radaslavescu 66) – Miculescu (D. Rotariu 46), Compagno (M. Toma 90), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous
  • OŢELUL GALAŢI: Dur Bozoancă - Zhelev, Yabre, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Jardan 85), A. Lopez (I. Neagu 34), Samuel Teles – Maciel (G. Cârjan 85), Al. Pop (Fatai 62), Bodişteanu (A. Rus 46). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Afla mai multe despre: fcsbpandurutitlu superligă