Basarab Panduru râde de Joyskim Dawa dupa gafa cu FCSB: ”Să dea pe lângă minge nu e aşa de anormal la el” | EXCLUSIV

Echipa Farul Constanţa a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia FCSB, după un meci în care gazdele au condus până în minutul 90+4 cu 2-1. Constănţenii au înscris golurile victoriei în numai două minute.

În derby-ul de pe Arena Naţională, bucureştenii au deschis scorul în minutul 47, prin Cordea, care a fructificat pasa lui Florinel Coman. Farul a egalat în minutul 56, dintr-o lovitură liberă executată de Alibec. După numai două minute, arbitrul Horaţiu Feşnic a cordat penalti la duelul dintre Cordea şi M. Popescu, iar Compagno a transformat, aducându-le în avantaj pe gazde.

În minutul 71 Octavian Popescu a înscris, dar golul a fost anulat după consultarea VAR, din cauza unei poziţii de ofsaid. În minutul 90 Dawa a fost eliminat pentru fault din poziţie de ultim apărător şi meciul s-a schimbat total. Constănţenii au înscris de două ori în numai două minute, prin autogolul lui Omrani şi prin şutul lui Borza, în minutele 90+4 şi 90+6, iar Farul a revenit pe primul loc în clasament.

Ocazia celor de la Farul a fost însă precedată de o gafă uriaşă a lui Dawa, care a trimis direct la adversar, lucru care, cel mai probabil, nu va fi trecut cu vederea de patronul Gigi Becali, cum a fost trecut cu vederea nici de Basarab Panduru.

Panduru l-a ironizat pe fundaşul de la FCSB după gafa pe care a făcut-o în meciul cu Farul.

”Să dea pe lângă minge nu e aşa de anormal la el. (n.r. râde) Fie vorba între noi. Să tragă o tibie în minge, am mai văzut, cu câlcăiul l-ai vazut că dă... De la câlcăi la tibie e ceva totuşi (n.r. ironic)”, a comentat ironic Panduru la Orange Sport.

„Killerul” FCSB-ului. Panduru s-a amuzat pe seama lui Borza: ”Baby assassin! Numai faţă de călău nu are” :) | EXCLUSIV

Afla mai multe despre: pandurudawafcsb