Bayern Munchen şi Olympique Lyon, victorii în prima etapă din noul sezon! Bavarezii au înscris de şase ori

Bundesliga

Bayern Munchen şi Olympique Lyon au început cu dreptul noul sezon din campionat.

Bayern Munchen a învins la scor, 6-1 în deplasare, pe Eintracht Frankfurt, în prima etapă din noul sezon al Bundesligii

Echipa Bayern Munchen s-a impus vineri seara cu scorul de 6-1 în faţa formaţiei Eintracht Frankfurt, pe terenul acesteia din urmă, în primul meci al etapei întâi din Bundesliga 2022-2023.

Bayern Munchen a condus cu 5-0 la pauză, iar la final a bifat victoria cu scorul de 6-1.

Marcatorii lui Bayern au fostJoshua Kimmich (min. 5), Banjamin Pavard (min. 11), Sadio Mane (min. 29), Jamal Musiala (min. 35, 83), Serge Gnabry (min. 43).

Pentru Eintracht a înscris Randal Kolo Muani, în minutul 64.

Olympique Lyon a debutat cu victorie în noua ediţie a campionatului Franţei, scor 2-1, cu Ajaccio

Formaţia Olympique Lyon a debutat cu victorie, scor 2-1, pe teren propriu, în faţa echipei Ajaccio, în prima etapă a campionatului Franţei.

Pentru Lyon au marcat Tete (12) şi Lacazette (22 - penalti), în timp ce pentru Ajaccio a înscris Mangani, din penalti, în minutul 31.

Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat, Lopes de la Lyon, în minutul 27 şi Hamouma de la Ajaccio, în minutul 45+4.

Afla mai multe despre: bayern munchenolympique lyon