Becali surprinde după o nouă înfrângere a FCSB-ului: "E rezultat mincinos, dar am emoţii, nu ştiu dacă prindem play-off-ul"

FCSB a pierdut meciul cu Farul, scor 1-3, iar Gigi Becali a dezvăluit că are emoţii chiar şi în privinţa calificării în play-off. După şapte etape disputate, vicecampioana României se află pe locul 13 în clasament, cu doar şapte puncte obţinute.

"Am mâncat bătaie, dar i-am spus lui Dică şi data trecută să nu fie supărat. Aşa i-am zis şi aseară, e un rezultat mincinos. Am avut posesie 70%. Am luat un gol care nu era gol. Au fost nişte greşeli mari, dar rezultatul e mincinos. E adevărat că n-am jucat nici noi extraordinar. E greu să câştigi în trei jucători.

Doar Coman, Compagno şi Cordea au jucat aseară. Şi tot am avut posesia. Eu i-am spus lui Dică, nu mă bag, dar, dacă vrei să reglezi problemele, schimbă 2-3 jucători în minutul 15. Ei se văd vedete acum, intră pe vârfuri că s-au calificat în Europa. Cine se piteşte, îl excludem. Îl dăm la iarnă înapoi la echipa de la care a venit. Eşti la FCSB, aleargă, bă, nu sta pe teren.

Deja e afectat şi play-off-ul. Am emoţii, nu ştiu dacă prindem play-off-ul, dar mă gândesc acum că vom juca cele 3-4 meciuri care urmează, apoi schimbăm tactica. I-am mai zis lui Dică să schimbe după 15-20 de minute, ca să înţeleagă jucătorii că ei nu sunt vedete, că trebuie să alerge. Vedetelor, voi aveţi un antrenor care e mai vedetă ca voi. Puneţi mâna şi alergaţi" , a declarat Gigi Becali la Pro Arena.

Farul - FCSB 3-1

Farul Constanţa s-a impus în meciul cu FCSB, scor 3-1. Cu acestă victorie, Farul a revenit pe primul loc în clasament.

Constănţenii au deschis scorul din penalty, prin Alibec, în minutul 23. Doukoure a majorat diferenţa în minutul 45+2. Compagno a înscris în minutul 70 primul său gol pentru bucureşteni chiar la debutul în echipă, dar în minutul 77 Grameni a închis tabela.

• FARUL: Aioani – Sîrbu (Corinus 75’), Larie, M. Popescu, Kiki - K. Doukoure, Nedelcu (Artean 43’), T. Băluţă (Borza 57’) – Casap (Grameni 57’), Alibec, L. Munteanu (Pitu 75’)
  • FCSB: Târnovanu - R. Boboc (Miculescu 59’), Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 67’), Dulca (Oaidă 46’) - Cordea, Oct. Popescu, Fl. Coman – Compagno

Afla mai multe despre: becali