Benzema a reuşit să egaleze recordul lui Cristiano Ronaldo! Statistică incredibilă în UEFA Champions League

Benzema a fost decisiv din nou în UEFA Champions League.

Formaţia Real Madrid s-a calificat, miercuri seară, în finala Ligii Campionilor, trecând în semifinale de Manchester City, deşi pierduse meciul tur din deplasare cu scorul de 3-4 şi a fost condusă în retur, acasă, cu 1-0. La Madrid, scorul a fost 3-1 pentru gazde, după prelungiri.

Benzema a marcat în minutul 95 al prelungirilor. După această reuşită, francezul l-a egalat pe Cristiano Ronaldo în clasamentul celor mai buni marcatori în fazele eliminatorii din UEFA Champions League, într-un singur sezon.

Starul lui Real Madrid are 10 goluri în actuala ediţie. Ronaldo a reuşit această performanţă în sezonul 2016/2017. Benzema a marcat 5 goluri şi în faza grupelor, iar în total are 15 goluri marcate în UEFA Champions League.

Afla mai multe despre: ucl-real madrid-benzema