Bogdan Cosmescu, după Farul - U Craiova 0-3: "Nu vreau să supăr pe nimeni, dar n-are ce să caute pe teren!" | EXCLUSIV

Farul

În direct la Orange Sport, Bogdan Cosmescu, comentatorul partidei Farul - U Craiova 0-3 a vorbit despre Enes Sali (15 ani), cel mai tânăr marcator din istoria Ligii 1. Cosmescu e de părere că Enes Sali e "mult prea crud" pentru nivelul din acest moment al campionatului.

Farul a pierdut fără drept de apel meciul jucat împotriva Craiovei, la Ovidiu, 0-3. Toate golurile au fost marcate în prima repriză, după dubla lui Jovan Markovic şi golul lui Ştefan Baiaram. În echipa Farului şi-a făcut loc, după multă vreme printre titulari, Enes Sali.

Cel mai tânăr marcator din istoria Ligii 1 nu a impresionat. Prezent în studioul Orange Sport, Bogdan Cosmescu, comentatorul partidei de la Ovidiu, a vorbit despre situaţia lui Enes Sali şi lipsa sa de randament. Cosmescu e de părere că Sali nu poate face faţă, în acest moment, nivelului din Liga 1.

"Nu vreau să supăr pe nimeni, dar este mult prea crud pentru ce se încearcă cu el. N-are ce să caute pe teren. Situaţia lui ştii care este? Când ai 5-0 cu Clinceni, atunci să-l bagi", a declarat Bogdan Cosmescu, în direct la Orange Sport, după Farul - U Craiova 0-3.

În septembrie 2021, Enes Sali a devenit cel mai tânăr marcator din istoria Ligii 1. Atunci, tânărul fotbalist trecut şi prin La Masia a marcat într-un meci cu Academica Clinceni, 5-0 la Ovidiu. Cu golul său, Sali a doborât un record vechi de 44 de ani şi l-a detronat pe Ion Geolgău.

Enes Sali a marcat un singur gol în acest sezon al Ligii 1, în 444 de minute strânse în 15 meciuri din toate competiţiile.