Bogdan Cosmescu şi Andrei Vochin, dialog în contradictoriu despre Mitriţă: ”Se vaită şi când îl atinge un fir de iarbă!” / ”E cel mai în formă din Superligă. Peste Florinel Coman” | EXCLUSIV

Formaţia Universitatea Craiova a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Primele concluzii după Universitatea Craiova - Hermannstadt

CS Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 16 al meciului cu FC Hermannstadt, printr-un penalty transformat de Andrei Ivan. Faza a fost analizată mai bine de trei minute în camera VAR.

Găman a intervenit întârziat şi l-a călcat pe Mitriţă. Bogdan Cosmescu nu este de acord cu acest penalty acordat de arbitrul Cozma. În timp ce, Andrei Vochin a sărit în apărarea jucătorului: ”Este în formă, peste Florinel Coman”.

Bogdan Cosmescu: ”Nu dădeam acest penalty, Mitriţă se vaită la orice, şi cand il atinge un fir de iarbă. Nu este penalty. Cozma o să bată recorduri cu câte penalty-uri o să dea”

Andrei Vochin: ”(n.r. intră în calculele pentru naţională?” E un post cu o concurenţă mare unde joacă el. Rezervele de la Parma sau dovedit mai bune. Trebuie să vezi cine e pe poziţia asta şi trebuie văzut cu cine intră în concurenţă. Dacă vorbim strict de campionatul României este cel mai în formă, cred că şi peste Coman, da, determinant pentru echipa lui”.

Echipele care au evoluat:

• Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu (Ndong ’55), Zajkov, Silva, Bancu – Creţu (Cîmpanu ’81), Screciu (Mateiu ’55), Danciu (Baiaram ’62) – Işfan (Markovic ’54), Ivan, Mitriţă. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf
  • Hermannstadt: Letica – Butean, Găman, Stoica – Balaure (Bărbuţ ’72), Biceanu, Mino (Alhassan ’77), D. Iancu (Jipa ’57), Oroian – G. Iancu (Neguţ ’57), Paraschiv (Fonseca ’72). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Afla mai multe despre: alexandru mitriţăuniversitatea craiovahermannstadtcozma