Campioana Franţei umilită pe teren propriu de Christophe Galtier. Antrenorul care a făcut-o campioană pe Lille, debut excelent în noul sezon

Ligue 1

Start cu dreptul în noul sezon pentru Christophe Galtier la Nice.

Omul care a făcut-o campioană pe Lille este momentan lider în Franţa, cu patru puncte după primele două runde.

După remiza cu Remis (0-0), Nice s-a deplasat pe terenul lui Lille, campioana en titre a Franţei. Galtier s-a duelat practic cu formaţia pe care a făcut-o campioană şi a zdrobit-o.

Dolberg a marcat încă din minutul 1 pentru oaspeţi, iar după şase minute, Nice conducea deja cu 2-0, după reuşita lui Boudaoui. Golul trei a venit din penalty de la Gouiri, pentru ca în minutul 63, Kasper Dolberg să reuşească dubla.

Gouiri a mai înscris o dată în minutul 70, dar golul său a fost anulat pe motiv de offside. S-a terminat 4-0 pentru Nice care urcă temporar pe prima poziţie în Ligue 1, fără gol primit în primele două runde.

Afla mai multe despre: christophe galtierligue 1nice