”Care este secretul Petrolului?”. Ce au răspuns ”lupii galbeni” după o nouă victorie

Petrolul

Echipa Petrolul Ploieşti a învins cu 1-0 formaţia FCU 1948 Craiova, vineri seară, într-un meci disputat în deplasare şi care a contat pentru etapa a şasea din Superligă.

La Tg Jiu, pe stadionul Municipal, Petrolul a deschis scorul în finalul primei reprize, minutul 45+2, dintr-o lovitură liberă transformată impecabil de Jair. Cu victoria obţinută în faţa Craiovei, Petrolul a urcat pe locul al doilea în clasamentul Superligii, având 10 puncte.

Claudiu Tudor, directorul sportiv al Petrolului, a vorbit despre victoria de azi.

”Aşa după cum ştit Am încercat să trimitem lucruri pozitive. Suntem bucuroşi. am avut o glumă, ne gândim bine, unde o să stai din etapa următoare. Glumim. Suntem o familie unită, Dumneze mai dă şi după sufletul omului. Secretul Petrolului e că sunt mulţi prahoveni. Am creat un grup. Se pare că o familie unită poate face lucruri frumoase. Capul jos, modeşti, avem mult de muncă. Ştim care e nivelul nostru”, a declarat Claudiu Tudor.

Au evoluat următoarele echipe:

FCU Craiova: Popa - Enache, Andre Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert - Asamoah, Achim (C. Bălan 75’) – Baeten (Sidibe 46’), Marquet (G. Iancu 63’), Chiţu (Bahassa 63’) – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru

Petrolul: Vâlceanu - Meijers, Tamaş, Huja - Pashov, Cebotaru (Velisar 90+2’), Tavares, Ticu – Cioiu (Tucaliuc 69’), Ivanovski (Irobiso 75’), Măzărache (Dumitriu 75’). Antrenor: Nicolae Constantin

Afla mai multe despre: claudiu tudorpetrolul