Cât a fost suspendat Arlauskis după ce a fost eliminat în derby-ul FCSB - CFR Cluj 3-0. Ce pedeapsă a primit portarul

Fotbalistul echipei Gaz Metan Mediaş, Francisco Junior, eliminat la meciul de săptămâna trecută cu Sepsi, din Liga 1, a fost suspendat două etape şi penalizat cu 3.000 de lei.

Comisia de Disciplină a FRF a mai decis, miercuri, ca portarul Giedrius Arlauskis, care a primit cartonaş roşu la partida cu FCSB, să fie suspendat o etapă şi penalizat cu 740 de lei.

Deciziile sunt următoarele:

ACS Sepsi OSK sf. Gheorghe vs. CS Gaz Metan Mediaş – Eliminare - În baza art. 63.1.a, raportat la art. 63.2.4.a din RD, se sancţionează jucătorul Junior Santos Da Silva (Gaz Metan) cu suspendare pentru două etape şi o penalitate sportivă de 3.000 lei.

FC FCSB vs. FC CFR 1907 Cluj - – Eliminare – În baza art. 63.1.1, raportat la art. 63.2.1 din RD, se sancţionează jucătorul Giedrius Arlauskis (CFR) cu suspendare pentru o etapă şi o penalitate sportivă de 740 lei.

Francisco Junior a fost eliminat direct în minutul 60 al meciului Sepsi – Gaz Metan, scor 1-1, pentru un fault dur asupra lui Safranko.

La partida FCSB – CFR Cluj, scor 3-0, Arlauskis a fost eliminat în minutul 40, după un fault la Octavian Popescu.

Afla mai multe despre: arlauskissuspendareliga 1gaz metanfrancisco junior