Ce a declarat Deac după CFR Cluj - Borac Banja Luka 3-1! ”Calificarea nu e jucată!”

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa bosniacă Borac Banja Luka, în prima manşă a turului 1 preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru CFR Cluj au marcat Omrani "11, Deac '28 şi Sigurjonsson '60, în timp ce pentru Borac a înscris Moraitis '45+1. La finalul partidei, Ciprian Deac a declarat că încă nu poate să fie sigur de calificare şi că orice neatenţie te poate costa.

”Ne-am creat un avans pentru meciul retur, dar aţi văzut cum e în fotbal. Trebuia să fie 5-0 la pauză, o neatenţie şi au intrat şi ei în joc. Fotbalul te pedepseşte dacă nu eşti concentrat până în ultimele minute.

Calificarea nu e jucată!

Calificarea nu e jucată, vom avea un retur foarte greu, unde ne va aştepta o atmosferă ostilă. Suntem pregătiţi, ne plac asemenea meciuri şi aşteptăm returul”, a declarat Ciprian Deac la sfârşitul meciului, pentru Look Sport.

CFR Cluj a evoluat în formula: Arlauskis - Susic (Manea '79), Bouhenna, Cestor, Camora - Sigurjonsson, Rodriguez - Costache (Chipciu '61), Deac, Păun (Petrila '67) - Omrani (Debeljuh '67). Antrenor: Marius Şumudică

Returul este programat la 13 iulie, de la ora 21.00.

Afla mai multe despre: cfr-deac-ucl