Ce a făcut Mirel Rădoi la primul meci pe banca noii sale echipe din Arabia Saudită

Echipa saudită Al Tai, condusă de antrenorul român Mirel Rădoi, a pierdut meciul cu Al Shabab, scor 1-2, la debutul tehnicianului tricolor.

Al Tai a disputat meciul cu Al Shabab pe teren propriu, iar elevii lui Mirel Rădoi au început bine, deschizând scorul în minutul 9, prin Amir Sayoud. Din păcate, oaspeţii au revenit în prima repriză, egalând prin brazilianul Carlos, în minutul 18, pentru ca în minutul 38 acelaşi Carlos să înscrie golul victoriei din pasa internaţionalului polonez Grzegorz Krychowiak.

Acesta a fost şi scorul final, Al Tai – Al Shabab 1-2, la debutul lui Mirel Rădoi pe banca gazadelor.

La Al Tai a fost titular Collins Fai, fostul jucător al echipei Dinamo Bucureşti.

Al Tai se află pe locul 9 în campionat, cu 18 puncte, în timp ce Al Shabab este pe locul 3, cu 31 de puncte.

Afla mai multe despre: mirel radoial taiarabia saudita