Ce a scris presa din Kazahstan, după ce Astana a distrus-o pe Corvinul în returul din Conference League

Liga 2

Corvinul şi-a încheiat aventura europeană cu un eşec dureros, 1-6 cu Astana.

Elevii lui Florin Maxim nu au avut nicio şansă în Kazahstan, deşi Corvinul a lăsat o impresie bună în tur, deşi au fost învinşi la limită, scor 1-2.

Erorile personale şi lipsa de experienţă şi-au spus cuvântul la Almatî, iar câştigătoarea Cupei din sezonul trecut trecut a părăsit Europa după un parcurs remarcabil.

Reacţia presei din Kazahstan, după Astana - Corvinul 6-1:

"Să reamintim că în primul meci Astana a câştigat după o luptă grea cu 2-1, iar ambele goluri au venit în repriza secundă. În retur, o remiză ar fi fost suficientă pentru calificare, dar echipa kazahă nu a avut de gând să stea retrasă.

Deja în minutul 13 Chinedu deschidea scorul, iar situaţia echipei româneşti devenea deplorabilă. Dar situaţia a devenit chiar şi mai rea în repriza a doua.

Astana a dominat categoric meciul: 7-1 la şuturi, 57% posesie şi cinci goluri marcate, în timp ce oaspeţii n-au fost în stare decât să răspundă cu un singur şut cadrat pe poartă", au scris kazahii de la Runasport.

Afla mai multe despre: conference leaguecorvinul hunedoaraliga 2