Ce a spus Alexandru Cicâldău, după amicalul cu Israel: ”Trebuie să sperăm toţi la o calificare la Euro-2024!”

Echipa națională

România a remizat, marţi, în deplasare, la Netanya, scor 2-2 (2-0), într-un meci amical disputat cu reprezentativa Israelului. Tricolorii au condus cu 2-0, dar au evoluat foarte slab în repriza a doua, putând chiar pierde partida.

Mijlocaşul Alexandru Cicâldău, care a marcat un gol pentru tricolori, a declarat, marţi seară, că naţionala României şi-a dorit să câştige cu Israelul, deoarece o victorie era importantă pentru moral.

”Trebuie să sperăm toţi la o calificare la Euro-2024!”

”Ne doream să câştigăm, era important pentru noi şi moralul nostru. Cred că am făcut multe lucruri pozitive, dar şi negative, pe care le vom analiza. A fost un meci pe contre. A fost bine că am dat două goluri în prima repriză, dar am primit două şi trebuie să vedem ce e de făcut. Trebuie să sperăm toţi la o calificare la Euro-2024 şi toată ţara trebuie să spere”, a declarat Cicâldău la Pro X.

Într-un alt meci amical, disputat, vineri, pe Stadionul Steaua, România a fost învinsă de Grecia, scor 1-0, în primul joc pentru Iordănescu în calitate de selecţioner.

Afla mai multe despre: românia-cicâldău-iordănescu