Ce au scris italienii despre Radu Drăguşin după meciul cu Napoli: ”A demonstrat!” + Ce notă a primit

Serie A

Sampdoria a pierdut duelul cu Napoli, scor 0-1, în etapa cu numărul 21 din Serie A.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Petagna pe finalul primei reprize, cu o foarfecă superbă.

În ciuda faptului că echipa sa a pierdut, Drăguşin a primit o notă bună după meci. Nota obţinută de Drăguşin a fost printre cele mai mari ale jucătorilor de la Sampdoria.

Ce au scris italienii:

”Drăguşin a reuşit să neutralizeze raidurile lui Ghoulam şi Insigne. Primul a fost nevoit să iasă de pe teren din cauza unei accidentări. Radu Drăguşin a reuşit să îl blocheze pe fundaşul lui Napoli. A demonstrat pe teren”, au scris cei de la TuttoMercatoWeb.

Pentru Radu Drăguşin a fost al 12-lea meci în tricoul celor de la Sampdoria, în acest sezon: 11 în Serie A şi unul în Cupa Italiei.

Drăguşin a fost împrumutat de Juventus la Sampdoria cu scopul de a prinde mai multe minute şi a căpăta mai multă experienţă în Serie A.

Înainte de a fi împrumutat la Sampdoria, Drăguşin a reuşit să însumeze patru apariţii pentru Juventus. Tânărul fundaş se afla la Torino încă din 2018, după ce ”Bătrâna Doamnă” îl achiziţionase de la Royal Sport, pentru o sumă de aproximativ 260.000 de euro.