Ce echipe se întâlnesc în finala Ligii Naţiunilor! Ultima echipă calificată, aflată după un meci-thriller între Belgia şi Franţa, cu cinci goluri

Franţa a învins, joi, la Torino, cu scorul 3-2 (0-2), echipa Belgiei şi s-a calificat în finala Ligii Naţiunilor.

Franţa a fost condusă cu 2-0 la pauză de Belgia, dar s-a calificat în finala Ligii Naţiunilor după ce a întors scorul în repriza a doua, 3-2

Au marcat: Carrasco '37, Lukaku '41 / Benzema '62, Mbappe '69 (p), Hernadez '90. Lukaku a marcat în minutul 87, dar golul a fost anulat cu ajutorul VAR pentru ofsaid. Şi penaltiul transformat de Mbappe a fost dictat după ce arbitrul german Daniel Siebert a revăzut reluarea fazei.

În prima semifinală, disputată, miercuri, la Milano, Spania a învins Italia, cu scorul de 2-1.

Finala mare a competiţiei, Spania - Franţa, este programată, duminică, de la ora 21.45, la Milano.

Tot duminică, de la ora 16.00, la Torino, se vor întâni Italia şi Belgia, în finala mică a competiţiei.

Afla mai multe despre: liga natiunilorbelgia franta