Ce notă a primit Ciprian Tătăruşanu după ce a luat două goluri în Milan - Chelsea 0-2 + Ce i-au reproşat italienii

AC Milan

AC Milan a pierdut confruntarea cu Chelsea, scor 2-0, în etapa a patra a fazei grupelor UEFA Champions League.

La Milano, AC a fost dominată de londonezii de la Chelsea, care s-au şi impus cu 2-0. Tomori (AC Milan) a fost eliminat în minutul 18, lăsându-şi echipa în zece.

Ciprian Tătăruşanu (36 de ani) a fost integralist în meciul de la Milano şi nu a greşit la niciunul dintre cele două goluri marcate de Chelsea. Tătăruşanu a fost notat de italienii de Tuttomercatoweb cu 5.5, în media echipei.

Italienii totuşi au avut ce să îi reproşeze portarului român. ”Nu e neapărat vinovat la cele două goluri, însă nici nu a avut o reacţie care să-i permită să intervină”, au notat italienii.

Cea mai mică notă de la AC Milan a fost primită, cumva firesc, de Fikayo Tomori, 4, care a văzut cartonaşul roşu după doar 18 minute!

Milan este pe locul 4 în grupa E, fiind depăşită de Chelsea (7 puncte) şi Salzburg (6 puncte).