Ce notă a primit Răzvan Marin după ce a marcat spectaculos în partida cu Lazio: ”A făcut asta şi a crescut mult!”

Serie A

Jucătorul român Răzvan Marin a înscris golul egalizator al echipei sale, Empoli, în meciul încheiat la egalitate duminică, în deplasare, cu formaţia Lazio Roma, scor 2-2. Lazio a condus cu 2-0 până în minutul 82.

Fără Ştefan Radu, lăsat pe bancă, Lazio a condus cu 2-0 prin golurile reuşite de Felipe Anderson, în minutul 2, şi de Mattia Zaccagni, în minutul 54.

Francesco Caputo a redus din diferenţă în minutul 83, iar în minutul 90+3 Răzvan Marin a egalat cu un şut de la marginea careului, în urma unei pase primite de la Felipe Anderson.

Evoluţia lui Răzvan Marin a fost apreciată de jurnaliştii italieni. El a fost notat cu 6, fiind specificat faptul că golul marcat i-a crescut mult nota pe care a reuşit să o obţină.

”A făcut asta şi a crescut mult!”

”Mijlocaşii lui Lazio au avut întotdeauna posesia. De multe ori a alergat degeaba, dar a tras joker-ul, a restabilit egalitatea, iar nota sa a crescut mult”, au scris cei de la Calcio Mercato.

Lazio e pe locul 5 în Serie A, cu 31 puncte, iar Empoli e pe 13, cu 19 puncte.

Afla mai multe despre: serie a-lazio-razvan marin