Ce note au primit Dennis Man şi Valentin Mihăilă, după ce Parma a învins-o pe AC Milan

Serie A

Parma are un start fabulos de sezon. Echipa lui Man şi Mihăilă a învins-o pe AC Milan, scor 2-1, după ce în prima etapă a obţinut un rezultat de egalitate în faţa Fiorentinei (1-1).

Atât Dennis Man, cât şi Valentin Mihăilă au fost titulari pentru Parma, iar fostul atacant de la FCSB a avut un început fulminant de partidă. După doar două minute, Man a deschis scorul cu un şut imparabil, după o pasă excelentă a lui Valeri.

Milan a restabilit egalitatea în minutul 66 prin Pulisic, însă gazdele nu au acuzat şocul şi au revenit în avantaj graţie reuşitei semnate de Cancellieri în minutul 77.

Valentin Mihăilă a fost schimbat în minutul 70, în timp ce Dennis Man a părăsit terenul în minutul 74.

Dennis Man a fost notat cu 7,5 de SofaScore, în timp ce Mihăilă a fost punctat cu 6,5.

VIDEO cu rezumatul partidei Parma - Milan 2-1

Afla mai multe despre: ac milanserie aparma