Ce s-a întâmplat cu Dan Petrescu după ce stadionul s-a golit! Antrenorul lui CFR Cluj, încă pe banca tehnică la mult timp după eliminarea cu Pyunik | FOTO

CFR Cluj

CFR Cluj are o nouă sperietoare în Europa! După Dudelange, ardelenii îşi vor aminti şi de Pyunik. Imediat după eliminarea din preliminariile Champions League, Dan Petrescu a rămas mult timp pe banca tehnică.

FOTO Cum a fost surprins Dan Petrescu după CFR Cluj - Pyunik

Campioana României, CFR Cluj, a pierdut la lovituri de departajare în faţa armenilor de la Pyunik. Scorul a fost 2-2 (3-4 la penalty-uri), după ce adversarii au egalat de două ori. CFR Cluj va juca în turul II preliminar din Conference League cu o echipă din Andorra

Ardelenii au primit şoc după şoc în Gruia, în returul primului tur preliminar Champions League. Armenii au egalat în minutul 89, apoi au reuşit să dea din nou lovitura pe finalul celor 120 de minute, iar aceste momente l-au enervat la culme pe Dan Petrescu.

Antrenorul a primit lovitura decisivă după penalty-urile la care ardelenii au fost eliminaţi.

Imediat după meci, Dan Petrescu nu s-a îndreptat spre vestiare pentru a vorbi cu fotbaliştii săi.

La minute bune de la finalul partidei, antrenorul era încă pe teren, pe un stadion gol. Camerele l-au surprins pe Dan Petrescu pe banca tehnică a echipei, iar alături i-a fost Alin Minteuan.

Probabil, cei doi au încercat să găsească o explicaţie la cald, după încă o ruşine istorică pentru fotbalul românesc.

În cele din urmă, Dan Petrescu a părăsit gazonul şi s-a prezentat la conferinţa de presă, unde a oferit primele reacţii după meciul cu Pyunik.

Afla mai multe despre: dan petrescucfr clujmihai stoica