Ce spune Leo Strizu despre schimbarea lui Răzvan Oaidă din partida cu CS Mioveni: ”A fost benefică!”

Formaţia FCSB a învins, luni seară, cu scorul de 5-1, echipa CS Mioveni, în ultimul meci al etapei a 19-a din Superligă.

Pentru FCSB au marcat Edjouma (31), Şut (45 şi 77), Coman (58) şi Radalavescu (87).

Golul echipei CS Mioveni a fost marcat de Antal (74).

Meciul a început cu 10 minute întârziere, deoarece jucătorii de la CS Mioveni au protestat faţă de neplata salariilor.

Răzvan Oaidă a fost schimbat surprinzător în minutul 25. Leo Strizu a explicat schimbarea jucătorului său din partida cu CS Mioveni.

”Echipa pare că a dat un semn de oboseală, dar Olaru şi Radunovic au fost fantastici. E peste aşteptările mele. E enorm cât au putut să alerge! Echipa a intrat mai greu în ritm, dar s-a terminat foarte bine.

Schimbare lui Oaidă a fost benefică. Şi aici, şi la Botoşani, Edjouma a intrat şi a dat gol. Să o mai lămurim o dată! Pintilii decide 100% despre echipă, programul de pregătire.

Fiecare compartiment are marcator, e un lucru bun pentru noi. Acest apetit de gol ne va ajuta foarte mult, urmează meciuri grele”, a spus Leo Strizu, la conferinţa de presă.

Afla mai multe despre: fcsb-strizu-cs moveni