CFR Cluj şi-a luat marcator. Ardelenii au anunţat transferul lui Luka Juricic

CFR Cluj

CFR 1907 Cluj şi FC Piunik Erevan au ajuns la un acord privind transferul jucătorului bosniac Luka Juricic la echipa din Gruia.

Atacantul de 26 de ani vine la CFR după un sezon petrecut în Armenia, la fosta adversară a ardelenilor din preliminariile Champions League pentru care a jucat 46 de partide şi a înscris 25 de goluri.

Conform site-ului de specialitate transfermarkt.com, Juricic este evaluat la 350 de mii de euro.

Juricic, care are şi cetăţenie croată, a mai evoluat în la HNK Sibenik (Croaţia), Gimpo FC (Coreea de Sud), NK Siroki Brijeg, FK Zeljeznicar Sarajevo (ambele din Bosnia-Herţegovina).

Luka Juricic a jucat împotriva CFR-ului în meciul câştigat de Piunik cu 4-3 la loviturile de departajare, după 2-2 la capătul prelungirilor, pe 13 iulie 2022, la Cluj-Napoca, în manşa secundă a primului tur preliminar al Ligii Campionilor. Atunci, Juricic a intrat la pauză.

Afla mai multe despre: cfr cluj