Chelsea - Liverpool 2-2, într-un meci extrem de spectaculos! Mane a încasat cel mai rapid "galben" din istoria Premier League

Premier League

Chelsea şi Liverpool au terminat la egalitate, scor 2-2 (2-2), meciul disputat, duminică, la Londra, în etapa a XXI-a a Premier League.

Liverpool a condus cu 2-0, dar a fost egalată în patru minute, în finalul primei reprize.

Au marcat: Kovacici '42, Pulisic '45+1 / Mane '9, Salah '26.

În acest meci, Sadio Mane (Liverpool) a primit cel mai rapid cartonaş galben din istoria Premier League, în secunda 15, pentru o lovitură cu cotul, în săritură, asupra lui Cesar Azpilicueta.

Alte rezultate de duminică:

Brentford - Aston Villa, scor 2-1;
Au marcat: Wissa '42, Rasmussen '83 / Ings '16.

Everton - Brighton, scor 2-3;
Au marcat: Gordon '53 '76 / Mac Allister '3, '71, Burn '21.
Calvert-Lewin (Everton) a ratat un penalti, în minutul 25.

Leeds - Burnley, scor 3-1.
Au marcat: Harrison '39, Dallas '77, James '90+2 / Cornet '54.

În clasament, lider este Manchester City, 53 de puncte, echipă urmată de Chelsea, 43 de puncte, şi Liverpool, 42 de puncte. Liverpool are un meci mai puţin. Asenal încheie locurile de Liga Campionilor, cu 35 de puncte, un punct mai mult decât West Ham United, de pe locul 5. Şi aceste ultime două formaţii au câte 20 de meciuri jucate.

Afla mai multe despre: chelsealiverpoolpremier league