Chiricheş, discurs surprinzător după revenirea FCSB-ului în Ghencea: "Acest stadion parcă şi-a pierdut din spiritul de altădată"

FCSB a câştigat şi meciul cu CFR Cluj, scor 1-0, şi a ajuns la şase victorii din tot atâtea meciuri jucate în acest sezon, în toate competiţiile.

"Vreau să le mulţumesc suporterilor prezenţi la acet meci, a fost o atmosferă incredibilă şi ne-am simţit cu adevărat acasă. A fost un eveniment frumos, de unde nu trebuia să lipseşti. E un stadion nou, poate şi-a pierdut din spiritul de altădată acest stadion şi sperăm să mai avem ocazia să jucăm şi altă dată aici.

Eu cred că am controlat acest meci, au avut şi ei ocazii, dar nu ceva extraordinar. Eu am jucat 90 de minute, e clar un pas înainte pentru mine, după două luni în care nu am jucat, am evoluat câte o repriză în ultimele două meciuri, e bine că intru în ritm, iar asta mă ajută.

E clar că am nevoie să ma recuperez şi sper să prind mai mult ritm. E un start de sezon foarte bun, ne dorim să continuăm aşa, avem încredere, avem plăcerea de a juca, iar victoriile îţi dau moral pentru următoarele partide" , a declarat Vlad Chiricheş.

FCSB - CFR Cluj 1-0

FCSB a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, pe CFR Cluj, într-un meci din etapa a patra a Superligii. Vicecampioana României a ajuns la patru victorii consecutive în startul Superligii.

Echipa lui Elias Charalambous este lider în clasament, cu 12 puncte. CFR Cluj ocupă poziţia a patra, cu 7 puncte.

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Chiricheş, Radunovic – Olaru (90+3 Edjouma), Ad. Şut, Djokovic – Cordea (Compagno 46), Oct. Popescu (Ovidiu Popescu 87), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous
  • CFR CLUJ: R. Sava - Cr. Manea (R. Filip 86), Kresic, Ajeti, Morgan (E. Krasniqi 60), Camora - Muhar, Tachtsidis (Avounou 60), Cvek (Otele 78) - Yeboah, Bîrligea (Jefte Betancor 86). ANTRENOR: Andrea Mandorlini

Afla mai multe despre: chirichesfcsbcfr cluj