”Cine a făcut schimbările?”. Primele concluzii după Sepsi - FCSB: ”Gigi, cine să le facă?! Gigi a făcut schimbările!” | EXCLUSIV

Echipa bucureşteană FCSB a învins pe Sepsi, în deplasare, scor 2-1, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Superligii.

Meciul de la Sf Gheorghe s-a jucat în primele 20 de minute. Sepsi a deschis scorul în minutul 6, când Radunovic a deviat în propria poartă şutul lui Ştefănescu. Compagno a egalat după numai două minute, lobându-l pe Niczuly, iar în minutul 19 Florinel Coman a înscris golul prin care bucureştenii au trecut în avantaj, după o combinaţie cu Radunovic.

În minutul 63 Safranko a egalat după un şut respins al lui Aganovic, dar după consultarea VAR, arbitrul a anulat golul pentru ofsaid. FCSB este pe locul 3 în clasament, cu 33 de puncte, la doar trei puncte de lider, Farul Constanţa.

Viorel Moldovan şi Basarab Panduru au urmărit partida din Superligă. Cei doi nu sunt convinşi că schimbările au fost făcute de noul antrenor, Elias Charalambous: ”Gigi le-a făcut”.

”Nu mai contează cine a făcut schimbările. Dacă le a facut a fost pe aceeasi lungime de undă cu Becali. Pt că aceleaşi schimbări le făcea şi patronul mereu. Au aceeaşi viziune înseamnă. Mai glumim, dar Edjouma a făcut un joc modest şi pe bună dreptate a fost schimbat la pauză. Au optat pentru Popescu. De obicei schimbi când echipa ta este condusă, când eşti mai nemulţumit”, a declarat Viorel Moldovan la Orange Sport.

”Probabil că şi el a mai făcut schimbări la pauză. normal că nu face niciunul. Gigi le-a făcut cine să le facă? A că s-a agitat, că a dat indicaţii. Dar să vină acum să zică că el a făcut schimbările... Şi eu cred că Edjouma a jucat slab”, a declarat Panduru.

Echipele care au evoluat:

• SEPSI: Niczuly – R. Dimitrov, M. Bălaşa, Ninaj, A. Dumitrescu - Aganovic, N. Păun, J. Rodriguez (Papa 64) - Safranko, Tudorie (Rondon 64), Ştefănescu (I. Gheorghe 81). ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Ad. Şut (I. Cristea 77), Edjouma (Ovidiu Popescu 46) – Cordea (Miculescu 46), Compagno, Fl. Coman (V. Creţu 82). ANTRENOR: Mihai Pintilii

Afla mai multe despre: gigi becalifcsb