Ciprian Tătăruşanu, evoluţie modestă cu Torino! Ce notă a primit după înfrângerea lui AC Milan

AC Milan

Echipa italiană Torino a învins duminică, pe teren propriu, echipa AC Milan, scor 2-1, într-un meci din etapa a 12-a din Serie A.

Tătăruşanu a fost titular la AC Milan în meciul de la Torino.

Gazdele au marcat cele două goluri în minutele 35 şi 37. Mai întâi a fost Koffi Djidji, apoi a venit reuşita lui Miranchuk. Junior Messias a redus din diferenţă pentru milanezi, în minutul 67, dar Torino a câştigat cu 2-1 şi a adus lui Milan a doua înfrângere stagională în campionat.

Tătăruşanu nu a scapat de criticile jurnaliştilor italieni de la Tuttomercatoweb, care i-au acordat nota 5 după prestaţia de la partida cu Torino.

"Nu dă impresia de a putea face vreo paradă providenţială. S-ar putea face mai mult la golurile primite, mai ales al doilea", au scris aceştia.

AC Milan are 26 de puncte şi este pe locul 3, la un punct în spatele Atalantei.

Torino a urcat pe locul 9, cu 17 puncte.

Rivala din Milano, Inter, are o revenire de formă şi se apropie şi ea de locurile fruntaşe, fiind momentan pe poziţia a cincea, cu 24 de puncte.

Serie A | Unul dintre liderii galeriei lui Inter a fost împuşcat în plină stradă! Suporterii au părăsit stadionul la aflarea veştii

Afla mai multe despre: ciprian tatarusanu