Ciprian Tătăruşanu, ”spectator fără bilet”. Caracterizarea pe care i-au făcut-o italienii după AC Milan - Cremonese

AC Milan

Echipa italiană AC Milan a terminat la egalitate marţi, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia Cremonese, într-un meci din etapa a 14-a din Serie A.

Tătăruşanu şi Carnesecchi, înlocuitorul lui Ionuţ Radu în poarta lui Cremonese, au închis poarta în meciul de la Cremona. Gazdele au jucat fără cei doi fotbalişti români, Ionuţ Radu şi Chiricheş, accidentaţi.

Portarul lui AC Milan a avut ”cea mai simplă partidă” în ultima etapă din Serie A, în opinia suporterilor italieni.

”Cea mai simplă partidă pentru el. Minute întregi de privit meciul ca din zona VIP şi doar un şut spre final pentru a putea spune că, da, a fost atent”, a scris Gazzetta dello Sport, care l-a notat pe Tătăruşanu cu 6.

Tot 6 i-a dat şi Tuttomercatoweb: ”În prima repriză a urmărit meciul de la distanţă. În repriza a doua a intervenit bine la o minge, dar apoi a rămas un spectator fără bilet”.

Milan este pe locul secund în Serie A, cu 30 de puncte, dar Napoli s-a desprins deja la opt puncte, după victoria de acasă cu Empoli. Napoletanii sunt lideri, cu 38 de puncte din 14 meciuri disputate.

VIDEO | Rezumate Serie A: Napoli a câştigat cu Empoli! AC Milan s-a încurcat pe terenul lui Cremonese

Afla mai multe despre: ciprian tatarusanuac milancremonese