Coincidenţă stranie la meciul dintre Real Madrid şi Sevilla. Detaliu neobişnuit pe tabela de marcaj la ultimele două întâlniri directe

Real Madrid a făcut spectacol în meciul cu Sevilla, s-a impus cu 5-0 şi a venit la cinci puncte de liderul FC Barcelona, care, însă, are şi un meci mai puţin disputat.

Nacho a deschis scorul încă din minutul trei, apoi a intrat în scenă Cristiano Ronaldo. După ce şi-a prezentat cele cinci Baloane de Aur (VIDEO AICI), portughezul a marcat două goluri şi a dus scorul la 3-0. Până la pauză, au mai marcat Kroos şi Achraf (VIDEO AICI).

Interesant este că primii patru marcatori sunt aceiaşi ca-n ultima partidă dintre Real Madrid şi Sevilla. În urmă cu şapte luni, în sezonul trecut din La Liga, echipa pregătită de Zinedine Zidane s-a impus cu 4-1 prin golurile marcate de Nacho, Ronaldo şi Kroos.

Afla mai multe despre: real madridsevillacristiano ronaldobalonul de aurzinedine zidane