Concluzia lui MM Stoica după dezastrul din Conference League: ”Îmi asum că am greşit. Fotbalul lui Silkeborg s-a terminat cu noi!” EXCLUSIV

MM Stoica a vorbit despre campania dezastruoasă a FCSB-ului din Conference League.

Echipa FCSB a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 0-3, de formaţia West Ham, în ultima etapă a grupelor Conference League.

Fornals a deschis scorul în minutul 40, plecând dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. În minutul 56, englezii au mărit avantajul, după o lovitură de cap a lui Mubama, deviată în plasă de Dawa. Golul de 3-0 a fost marcat în minutul 65, la o greşeală a lui Târnovanu, de care a profitat Fornals.

FCSB se clasează pe ultimul loc în grupa B a Conference League, cu 2 puncte, şi a fost eliminată din cupele europene.

După ce meciurile din Conference League s-au terminat pentru FCSB, MM Stoica a tras mai multe concluzii. El a spus după partidele cu Silkeborg că danezii îi vor demola şi pe Anderlecht. Totuşi, Silkeborg a pierdut cu 0-2 contra belgienilor şi nu s-a calificat mai departe. MM Stoica a recunoscut că a greşit când a făcut acea afirmaţie.

”Îmi asum că am greşit. Fotbalul lui Silkeborg s-a terminat cu noi!”

”E adevărat. 3-0 sună foarte rău. După cum sună foarte rău şi toate rezultatele pe care le-am obţinut. Am dat dovadă de imaturitate. Am luat un gol, chiar dacă e neregulamentar, dar am căzut. Aşa am făcut şi la Londra. Nu ne-am dus cu 1-1 până la final. Am pierdut. Grupa noastră nu prea a fost grupă de Conference League...

Am zis ceva pe care îl susţin şi o mare prostie. Am zis că îi va demola Silkeborg şi pe Anderlecht. Îmi asum, fotbalul lor s-a terminat cu noi... cu egal mergeau mai departe. Uneori te mai înşală o partidă şi ai impresia că vezi în viitor. Dacă nu, mă lăsam şi mă apucam de pariuri şi deveneam milionar. Da, am spus o prostie”, a spus MM Stoica, la Orange Sport.

Afla mai multe despre: fcsb-mm stoica-conference league