Concluziile tras de Zeljko Kopic după Farul - Dinamo 1-1: "E corect rezultatul de egalitate"

Dinamo București

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a reacţionat după egalul de al Constanţa, 1-1 cu Farul, după ce "câinii" au condus.

Dinamo şi Farul au remizat, scor 1-1 pe terenul echipei constanţene, iar la finalul partidei Zeljko Kopic a tras concluziile.

Dinamo, egal cu Farul în deplasare. Urmează derby-ul cu FCSB

Tehnicianul s-a declarat mulţumit cu egalul, având în vedere cum au arătat echipele, care şi-au împărţit reprizele de joc bun.

"Am venit aici să jucăm fotbal şi să câştigă punctele. În prima repriză am fost buni, am marcat şi am avut şi alte situaţii. Dorinţa de a marca de a doua oară. În repriza a doua, adversarul a păstrat nivelul, noi nu am mai fost. Cred că e corect rezultatul de egalitate.

Au căutat oportunităţile, să marcheze, dar nu mă pronunţ asupra deciziilor de arbitraj", a declarat Zeljko Kopic, după meci, la Prima Sport.

Kopic a vorbit şi despre derby-ul cu FCSB, din etapa următoare a Superligii.

"Va fi un meci mare, important, e derby, acum chiar cred că e derby. Respect FCSB, ceea ce fac ei, reprezintă fotbalul românesc în Europa. O echipă cu calitate. Vom pregăti meciul foarte bine şi vom căuta să câştigăm toate punctele", a mai spus croatul.

Afla mai multe despre: zeljko kopicdinamofarulsuperliga