Constantin Zotta s-a ”bucurat” pentru remiza Rapidului cu Botoşani: ”Aşa realizează şi ei”. Ce sfat are pentru conducerea din Giuleşti | EXCLUSIV

Rapid

Echipa Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Giuleştenii au deschis scorul în minutul 14, dintr-un penalti transformat de Dugandzic. FC Botoşani a replicat prin ocaziile lui Pinson şi Dican, iar în repriza secundă a reuşit să egaleze, prin Pinson, în minutul 51.

În minutul 59 moldovenii au reuşit să treacă în avantaj, la golul lui Eduard Florescu. Rapid a egalat în minutul 82, când Dugandzic a reuşit dubla. În minutul 85 Alexandru Ioniţă a şutat pe lângă poartă din poziţie excelentă, iar Horaţiu Moldovan a scos şutul lui Camara, în minutul 90+1 şi partida s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Rapid are cinci puncte şi este pe locul 4, în timp ce FC Botoşani are două puncte şi ocupă poziţia a 12-a.

Constantin Zotta a comentat despre remiza Rapidului şi despre şansele lor la titlu în actualul sezon.

”Eu spun ce am spus ce am zis şi la începutul campionatul. Eu nu cred că Rapidul are echipa care a anunţat-o că îşi doresc să câştige campionatul.

Mă bucur că s-a întâmplat acest rezultat, fără să piardă, să realizeze că aceasta este valoarea şi mai pot face ceva dacă vor să se bată la campionat!”, a declarat Constantin Zotta pentru Orange Sport.

Echipele care au evoluat:

• RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, I. Cristea, Braun – Oaidă (Emmers 87), Al. Albu (Kait 73) – Funsho Bamgboye (Al. Ioniţă 63), Cîrjan (Pănoiu 63), Papeau (Costache 63) – Dugandzic. ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • FC BOTOŞANI: Ducan – Mutombo Kupa, Şeroni, Junior Pius - Cărăuşu (G. David 46), Olinga (Sekou Camara 46), V. Dican, E. Florescu, Cioiu - M. Roman I (Dragu 90+1), Pinson (Drole 78). ANTRENOR: Marius Croitoru

Afla mai multe despre: rapidfc botoşanisuperligăconstantin zotta