Continuă dramatismul în Liga Naţională de handbal feminin. CSM Bucureşti şi Vâlcea, victorii în etapa XX

Handbal

SCM Râmnicu Vâlcea şi CSM Bucureşti au obţinut victorii în etapa cu numărul 20 a Ligii Naţionale de handbal feminin.

Campioana en titre, CSM Bucureşti, nu a întâmpinat mari dificultăţi pe terenul celor de la Măgura Cisnădie. CSMB a câştigat cu 26-19 şi rămâne aproape de liderul SCM Rm. Vâlcea.

De partea cealaltă, vâlcencele au avut parte de un duel dificil, pe teren propriu, cu Dunărea Brăila. Vâlcea a condus la un momment dat şi la şapte goluri, însă în repriza secundă oaspetele au făcut un joc foarte bun şi s-au apropiat pe tabelă.

Cu 2000 de oameni în tribună, Vâlcea a reuşit să câştige la un gol diferenţă, după ce a tremurat serios în ultimele minute ale meciului.

Afla mai multe despre: cam bucurestiscm ramnicu valcea