Copa America: Argentina şi-a asigurat calificarea în sferturi, după un meci foarte complicat împotriva naţionalei din Chile

Argentina continuă parcursul foarte bun de la Copa America.

Reprezentativa Argentinei, deţinătoarea trofeului, şi-a asigurat calificarea în sferturile Copei America, după ce a învins selecţionata statului Chile, scor 1-0, în grupa A a competiţiei.

Golul victoriei a venit în minutul 88 de atacantul formaţiei Internazionale Milano, Lautaro Martinez.

În celălalt meci al grupei A, Canada a învins Peru, scor 1-0, prin golul marcat de David, în minutul 74.

Cu şase puncte din două meciuri, Argentina, deţinătoarea titlului (2021) şi campioana mondială (2022), are asigurat un loc în sferturile de finală, înainte de a juca în etapa a treia cu Peru, la Miami.

Afla mai multe despre: argentinacopa americachile