Cosmin Olăroiu a fost demis de Al Ahli, clubul alături de care a câştigat 7 trofee şi a jucat o finală de Liga Campionilor Asiei

Clubul Shabab Al-Ahli l-a demis astăzi pe Cosmin Olăroiu, anunţând deja că locul românului pe banca tehnică va fi luat de antrenorul echipei de tineret a clubului.

În cei patru ani petrecuţi la Al Ahli, Oli a reuşit să câştige şapte trofee: două titluri naţionale, două Cupe ale Ligii şi trei Supercupe. Mai important însă, în urmă cu doi ani, Olăroiu şi-a condus echipa până în finala Ligii Campionilor Asiei, pierdută în faţa chinezilor de la Guangzhou Evergrande.

După 10 etape scurse din actualul sezon, Al Ahli se află pe locul 6, cu o linie de clasament de 3 victorii, 6 egaluri şi o înfrângere.

Cosmin Olăroiu (48 ani) antrenează în Golf din 2007, cucerind 14 trofee cu cele patru cluburi pe care le-a pregătit.

Afla mai multe despre: cosmin olaroiual ahliemiratele arabe unitefotbal international