Craiova îşi cunoaşte adversara din turul III al Europa Leagua. O veste bună pentru FCSB: Hajduk a câştigat greu cu Slavia Sofia

UEFA Europa League

RB Leipzig şi Hajduk Split, posibilile adversare ale Craiovei şi FCSB-ului în turul III al Ligii Europa, au câştigat meciurile din prima manşă a turului II. Nemţii sunt ca şi calificaţi după ce au câştigat la scor turul cu Hacken.

CS U Craiova şi FCSB vor avea adversari dificil în turul III al Europa League. Calificată direct în turul III din postura de câştigătoare a Cupei României, Craiova urmează să joace cu învingătoarea dintre RB Leipzig şi suedezii de la Hacken.

Nemţii s-au impus însă cu 4-0 în prima manşă şi sunt ca şi calificaţi. Golurile au fost marcate de Bruma (35), Cunha (39), Kampl (50) şi Augustin (84). Leipzig a avut om eliminat în minutul 81, când Ilsanker a văzut al doilea galben.

Hajdul Split, posibila adversară a FCSB-ului, s-a impus neaşteptat de greu în faţa Slaviei Sofia, deşi au jucat pe teren propriu. Croaţii au câştiga cu 1-0 şi golul victoriei a fost marcat abia în minutul 79. În minutul 84, Slavia Sofia a rămas în inferioritate numerică, după ce Aleksandrov a văzut al doilea galben.

Afla mai multe despre: fcsbcs u craiovaeuropa leagueleipzighajduk