”Craiova nu ne-a pus probleme!”. Reacţia lui Flavius Stoican după ce FC Botoşani a plecat fără puncte din Bănie

FC U Craiova

Echipa FCU Craiova a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Botoşani, într-un meci contând pentru etapa a 28-a din Superligă.

George Ganea a deschis scorul în finalul primei reprize, în minutul 45, când a primit o pasă în faţa porţii, de la Blănuţă, şi l-a învins pe Pap. În minutul 55 FC Botoşani a trecut pe lângă egalare, când Paramatti a respins cu o lovitură de cap de pe linia porţii o minge trimisă de Dragu.

Antrenorul echipei, Flavius Stoican, a vorbit despre înfrângerea de azi.

”Iaraşi nu am marcat şi aşa s-a înscris istoria meciului. Craiova nu ne-a pus probleme, echitabil era un 0-0. Dacă noi nu reuşim să marcăm, clar că e o situaţie destul de delicată. E păcat că până la urmă pierdem puncte. Dominăm şi rămânem fără puncte! Dacă o intâlnim o echipă care te domină, marchează, atunci e altceva... dar aşa.

Prea puţine minute de prelungire... Ca idee, 3 minute mi s-a părut foarte puţine. Sunt situaţii când trebuie mai multă atenţie! Nu a fost o fază lucrată, am văzut o echipă care am văzut să sufere. De ce să pierdem noi? De asta suntem dezamăgiţi. Ţigănaşu are o problemă medicală, nu ştiu pentru cât timp o să fie indisponibil. A jucat de când am venit la o echipă şi are şi o vârstă. M-am gândit la un moment dat poate la un moment dat nu duce...

(n.r. despre golul lui Ganea) Nu a fost o fază lucrată, a fost minge pe acolo şi gol. De asta sunt deranjat, dar aşa e la fotbal. Am pierdut pe mâna noastră!”, a declarat Flavius Stoican după meciul de azi.

Echipele care au evoluat:

• FCU CRAIOVA: Gurău - Negru, Paramatti, Duarte, Mascarenhas - Henriques, C. Albu - Baeten, G. Ganea (Sidibe 74), Bahassa - Blănuţă (Huyghebaert 61). ANTRENOR: Nicolo Napoli
  • FC BOTOŞANI: Pap – Mboko, Sadiku, Mutombo, Ţigănaşu (Pinson 26) – Dican, A. Ivanov (Zabou 70), Cioiu (Burlacu 81) – Mailat (E. Florescu 81), Sekou Camara (M. Roman 81), Dragu. ANTRENOR: Flavius Stoican

Afla mai multe despre: u craiova 1948fc botoşani