"Cred că aşa şi-a făcut strategia". Vochin a analizat la cald meciul Chindia - Rapid 0-0 | EXCLUSIV

Rapid

Andrei Vochin, expertul Orange Sport, a analizat la Sport Report meciul Chindia - Rapid 0-0, primul pas fals făcut de Adrian Mutu ca antrenor în Giuleşti. Vochin a încercat să descifreze strategia "Briliantului" şi şi-a spus părerea despre cum a jucat echipa în partida de pe "Ilie Oană".

Rapid a terminat la egalitate, 0-0, meciul jucat împotriva Chindiei la Ploieşti, pe "Ilie Oană", în etapa a 7-a din play-out-ul Ligii 1.

Chindia s-a apărat tot meciul, iar Rapid a încercat să desfacă apărarea echipei lui Emil Săndoi. Totuşi, meciul s-a terminat egal, iar Adrian Mutu a făcut primul pas fals după şapte victorii consecutive de când a fost instalat pe banca tehnică a echipei din Giuleşti.

"Dacă ar fi să-mi doresc să fiu cineva după meciul ăsta, mi-aş dori să fiu Horaţiu Moldovan.

Târgovişte are un lot subţire, jucătorii de pe bancă nu prea ajută echipa. Sila a fost scos în minutul 72 după ce a fost introdus la pauză. Banca de rezerve este foarte slabă.

Cred că Rapidul şi-a făcut strategia să nu rişte nimic în primele 60 de minute, iar apoi să obţină pe final pe final victoria, profitând de oboseala. Sunt doar ocaziile din ultimele zece minute, Ilie şi Pănoiu. Chindia e o echipă pe care o desfaci greu", a spus Andrei Vochin, la Orange Sport.

Chindia - Rapid 0-0, în play-out-ul Ligii 1

Rapid a obţinut doar remiză cu Chindia în play-out, după 7 victorii în Liga 1 Casa Pariurilor, în play-out-ul com competiţiei.

Chindia: Căbuz - Căpuşă, Piţian, Al. Iacob, C. Dinu (Sila '4/Popadiuc '72)- Butean, Dulca, Passaglia, A. Şerban - Chamed - D. Florea (Chunchukov '84). Antrenor: Emil Săndoi

Rapid: H. Moldovan - Moise (Pănoiu '60), Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais - Albu, Dandea, Kait - Al. Ioniţă II (Stahl '60), Vojtus (Bălan '46), R. Ilie. Antrenor: Adrin Mutu

În primul meci al zilei, Sepsi a trecut de Gaz Metan, scor 3-1.

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei - Iulian Dima;

Observatori: Corneliu Fecioru, Călin Mircea.

Clasamentul play-out-ului este următorul: 1. Rapid – 39 de puncte, 2. Sepsi – 36, 3. FC Botoşani – 35, 4. UTA Arad - 29, 5. U Craiova 1948 – 28, 6.  CS Mioveni - 28,  7. Chindia Târgovişte – 23, 8. Dinamo – 16, 9. Academica Clinceni – 3, 10. Gaz Metan Mediaş – -27.

Afla mai multe despre: andrei vochinrapidliga 1