„Crimă: înscrie în propria poartă!”. Ionuţ Radu a început cu stângul la Cremonese! Ce notă a luat după prima gafă din sezon

Serie A

Titularizat în urma împrumutului la Cremonese, Ionuţ Radu a gafat la al doilea meci pentru noua sa echipă, împotriva Fiorentinei. La scorul de 2-2, cu oaspeţii în inferioritare numerică, portarul român a prins o centrare, dar s-a izbit de bară şi a ajuns cu mingea în poartă.

După o perioadă mai mult decât nefastă la Inter, în care a ”încălzit banca”, Ionuţ Radu a fost împrumutat la Cremonese, echipă care l-a titularizat încă din prima etapă.

După un debut respectabil, Ionuţ Radu a îngropat-o pe Cremonese la al doilea meci în tricoul echipei, fiind şi al doilea meci disputat după gafa care a costat-o pe Inter titlul.

Cu scorul la 2-2, Ionuţ Radu a prins o centrare la ultima fază, dar s-a lovit de bară şi a intrat cu mingea în poartă. Cremonese a pierdut punctul pentru care muncise, iar Radu a rămas, din nou, complet devastat pe gazon.

Ionuţ Radu a primit nota 4, cea mai mică notă din meci, în Gazzetta dello Sport, aceeaşi pe care a primit-o şi eliminatul Escalante.

„Două intervenţii bune, unele ieşiri nepotrivite. Apoi crimă: înscrie în propria poartă”, au notat italienii.

VIDEO cu gafa portarului român de la Cremonse!

Vlad Chiricheş a fost şi el titular, iar în minutul 9 a văzut cartonaşul galben. Fundaşul român a fost schimbat la pauză, iar nota primită a fost 5: „Iese târziu la 1-0 şi ratează startul la 2-1”.

Afla mai multe despre: ionuţ radu