Cristian Chivu, un nou succes în Youth League. Inter U19 a câştigat şi e lider în grupă

Fotbal

Tânărul antrenor român a obţinut al doilea succes în grupa cu Real Madrid, Şahtior şi Sheriff Tiraspol.

Victorie pentru Cristian Chivu şi Inter Milano în Youth League

Formaţia lui Chivu nu a avut un meci uşor cu Sheriff Tiraspol. După 45 de minute în care cele două formaţii nu au reuşit să marcheze, scorul a fost deschis de Casadei, la cinci minute de la reluarea partidei.

Autogolul lui Carmanov a dus scorul la 2-0 pentru Inter U19, pentru ca în minutul 83, noul intrat Pogreban să marcheze golul de onoare al moldovenilor.

Chivu a trimis în teren următorul 11: Rovida - Zanotti, Hoti, Fontanarosa, Carboni - Casadei, Sangalli, Fabbian - Iliev, Owusu - Jurgens.

Internazionale Milano U19 are şapte puncte în grupă, cu unul mai mult decât Şahtior şi cu trei mai multe decât Real Madrid. Sheriff Tiraspol este singura echipă din grupă fără vreun punct. Formaţia lui Chivu va juca în runda viitoare la Sheriff şi are posibilitatea de a acumula 10 puncte.

În celălalt meci al grupei, Şahtior a învins-o pe Real Madrid cu scorul de 3-2.

Afla mai multe despre: cristian chivuinter u19uefa youth league