Cristiano Ronaldo a devenit legendar şi la Juventus! Portughezul a marcat golul 100 pentru italieni şi a stabilit un nou record

Cristiano Ronaldo

Juventus a jucat pe terenul lui Sassuolo, într-un meci al etapei cu numărul 36 din Serie A.

Echipa lui Cristiano s-a impus cu 3-1 şi luptă în ultimele 3 meciuri rămase pentru un loc în grupele Ligii Campionilor. Ronaldo a marcat în minutul 45 şi a ajuns astfel la golul cu numărul 100 în tricoul lui Juventus. Celelalte goluri au fost înscrise de Rabiot în minutul 28 şi de către Dybala în minutul 66. Pentru gazde a înscris Raspadori în minutul 59.

După această performanţă Cristiano Ronaldo a devenit primul jucăror din istorie, care reuşte să marcheze 100 goluri pentru echipa de club, în 3 campionate diferite: Anglia, Spania si Italia.

Juventus ocupă locul 5 în clasament, cu 72 de puncte, fiind la un punct de Napoli, ocupanta locului 4, şi la 3 de Milan şi Atalanta, echipele de pe locurile 3 şi 2.

În următoarele 3 partide partide, Juventus va juca contra lui Inter, Atalanta şi Bologna.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldo